Bodrum’da Su Kesintisi İhtimali: Barajdan Su İletimi Kesildi

Türkiye’nin ünlü tatil beldesi Bodrum’da, barajlarda su seviyesi kritik noktaya geriledi. İlçenin önemli su kaynaklarından Mumcular Barajı’dan seviye yüzde 8’e düşünce, su alımına kapatıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Baki Ülgen, ‘Bodrum’da suyun yetersiz olması nedeniyle kesintilerin yaşanması gündeme gelebilir’ dedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesi, Türkiye’nin en önemli turizm beldelerinden biri. Dünyaca ünlü Bodrum’da yaşanan kuraklık sebebiyle su kesintilerinin başlayabileceği ortaya çıktı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (MUSKİ) Baki Ülgen, ilçenin su kaynağı için kullanılan Mumcular Barajı’ndan su alımını kesildiğini hatırlattı.

“Önemli bir su kaynağımız, su kalmaması nedeniyle kapatıldı.” ifadelerini kullanan Ülgen; “MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak ilave su kaynakları için önemli çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. İlerleyen günlerde Bodrum’da suyun yetersiz olması nedeniyle kesintilerin yaşanması gündeme gelebilir. Bunun yaşanmaması için tüm ekiplerimizle gerekli önlemleri almaya çalışıyoruz. Ancak sadece MUSKİ tarafından yapılan bu çalışmalar, tek başına yetersiz kalabilir. Diğer tüm kurum ve kuruluşlarda üzerlerine düşeni yapmalı ve Bodrum’un geleceği için büyük ölçekli bir içme suyu planlaması yapılmalıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x