‘Aksa Tufanı’ operasyonu ile ilgili Bülent Arınç’tan tepki çeken çıkış!

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün Kocaeli’de gerçekleştirilen 13’üncü Kocaeli Kitap Fuarı’nda “Dünya Liderleriyle Anılar” adlı söyleşi gerçekleştirdi.

Katılımcılara TBMM başkanlığı ile başbakan yardımcılığı döneminde dünya liderleriyle yaşadıkları anıları anlatan Arınç, yazar Ömer Şahin’in kaleme aldığı “Başkan Arınç – Liderler Olaylar Ülkeler” adlı kitabın içeriğinden de bahsetti.

“SANA OLAN OLUYOR, ONLARA HAKLILIK PAYI KAZANDIRIYORSUN”

Söyleşinin ardından Hamas ile İsrail arasında yaşanan olaylar ile ilgili konuşan Bülent Arınç’ın şu ifadeleri tepki çekti;

“Her defasında da onlara söylüyorum yanlışlık şurada; senin ne gücün var Senin gıdanı bile dışarıdan gönderiyoruz, senin teknik aletlerini, ihtiyaçlarını dışarıdan karşılıyoruz. Sen 2 tane uydurma füze atıyorsun, İsrail’de sinek vızıltısı gibi geliyor ama onlar diyor ki ‘Hamas bize hücum etti’, senin başına bomba yağdırıyor. Sana olan oluyor ve sen onlara haklılık payı kazandırıyorsun. Niye bunu yapıyorsun Burada çıkarımız ne bizim Dinlemiyorlar…

“BİZİM GÜCÜMÜZ NE? SİZ KİMİNLE MÜCADELE EDİYORSUNUZ?”

Eskiden Katar da, Kuveyt de bunlara kol kanat gererdi. Onlar zaten çektiler ellerini. Bir tek biz kaldık. Bizi de zor durumda bırakıyorsunuz.

 

Biz bu ülkede elbette sizin haklarınızı gözetiriz ama bunun barış içinde olması lazım. ‘Bizim gücümüz ne? Siz kiminle mücadele ediyorsunuz’ deme noktasındayız. Attın füzeyi, peki bundan sonra ne olacak diye düşünmez mi insan.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x