Web3, Meme ve Metaverse Coinler: Bu 15’i Fırladı!

Bitcoin (BTC), ticaret hacimlerinin düşmesi ve her iki yönde de önemli hareketler üretememesi nedeniyle hafta sonu boyunca nispeten sabit kaldı. Bu yatay hareket, Fed’in son faiz artırımının ardından bir miktar dalgalanma yaşamadan önce, ABD bankacılık krizi sırasında 20.000 doların altından 28.000 doların üzerine çıktığını gören kripto para birimi için patlayıcı bir büyüme döneminden sonra geldi. Bu sırada çeşitli web3, meme ve metaverse coinler sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

Bu 5 meme coin sıçrama yaşadı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere son türbülansa rağmen BTC, son birkaç gündür kaldığı 28.000 doların altına geri çekilmeden önce Cuma günü kısa bir süre için 29.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Piyasa değeri de 540 milyar doların altında kaldı. Bu sırada altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 46,2 oldu. Buna karşılık, metaverse ve web3 alanlarındaki diğer bazı kripto para birimlerinin yanı sıra meme coinler de son 24 saat içinde değer artışı gördü. Buna rağmen, Bitcoin’in genel istikrarı, kripto para birimi endüstrisindeki son çalkantılı dönemden sonra bir mola verebileceğini gösteriyor.

Günlük bazda en çok yükselen ilk 5 meme coin arasında lider olarak gözümüze Shibird (SHIRD) çarpıyor. SHIRD, yüzde 43.11 oranında artış yaşadı. Bu coin’in ardından yüzde 30.18 ile Cope (COPE), yüzde 21.98 ile Froggies Token (FRGST) geldi. Ayrıca, son 24 saatte en çok yükselen diğer iki meme coin yüzde 16.13 ile CHILI (CHILI) ve yüzde 12.43 le FLOSHIDO INU (FLOSHIDO) oldu.

Web3 ve metaverse coinler değer kazandı

Şimdi ise sırada metaverse ve web3 alanı var. Meme coin kategorisinden daha yeni olan Web3 ve metaverse coin kategorisine bakıldığında da benzer yükselişler göze çarpıyor. Öncelikle, metaverse coinler arasında son 24 saatte en çok yükselen coin, inSure DeFi (SURE) oldu. SURE, yüzde 24.83 yükseldi. Ardından yüzde 14.99 ile WeWay (WWY) geldi. SIDUS (SIDUS) yüzde 8.99, Wownero (WOW) yüzde 8.97, SENATE (SENATE) ise yüzde 8.54 oranında artış yaşadı.

Son olarak, web3 coin’lere bakarsak, en az yükselişin bu kategoride olduğunu görüyoruz. Son 24 saatte en çok değer kazanan coin, yüzde 15.63 ile Lost Worlds (LOST) oldu. Ardından, yüzde 11.63 ile Gitcoin (GTC) geldi. DogCoin (DOGS) yüzde 8.52 artış yaşarken Loopring (LRC) yüzde 7.53 oranında değer kazandı. Son olarak, web3 alanındaki coin’lerden olan Steem (STEEM) yüzde 6.93 oranında yükseliş yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir